NAJNOVŠIA RADA

ČÍTAŤ VIAC
Nov 6, 2018

ZIMNÉ PNEUMATIKY

Prezúvanie pneumatík je základnou zásadou bezpečnej jazdy. Celoročné pneumatiky nie sú účinné za extrémnych poveternostných podmienok – neexistuje pneumatika, ktorá by mohla zaistiť optimálne parametre riadenia vozidla zároveň pri teplote -20 ° C a 7° C. Preto ak sa jeseň končí, odporúča sa zmenu pneumatík za zimné.

ČÍTAŤ VIAC
Nov 5, 2018

TIPY NA BEZPEČNOSŤ JAZDY V ZIME

Ste pripravení čeliť nebezpečenstvu jazdy v zime? Vodiči by si mali každoročne cvičiť svoje zručnosti jazdy v zimnom období a pamätať si na tieto jednoduché tipy na zimnú jazdu.

ČÍTAŤ VIAC
Nov 5, 2018

Ako predať auto?

Poľský trh s autmi a je plný áut, ktoré sú niekoľko rokov staré a majú neistý pôvod a históriu nehôd alebo poškodení.

ČÍTAŤ VIAC
Nov 2, 2018

Čo by ste mali urobiť po kúpe ojazdeného auta?

Každý vodič by si mal byť vedomý toho, že kúpa ojazdeného auta znamená aj vedľajšie výdaje, ako sú náklady na poistenie a oficiálne prihlásenie aj na nevyhnutné opravy a prehliadky. Môžete však zapracovať na znížení týchto výdajov. Niekedy i malá čiastka vynaložená na počiatočnú prehliadku pomôže novému majiteľovi auta vyhnúť sa veľmi vážnym chybám v budúcnosti.

ČÍTAŤ VIAC
Nov 1, 2018

5 TIPOV NA ÚČINNÉ POUŽÍVANIE PNEMATÍK

Tlak v pneumatikách je dôležitá vec, pokiaľ ide o dlhovekosť pneumatík. Pneumatiky potrebujú správny tlak, aby boli účinné v súlade so svojim určením.  Zároveň podhustenie a prehustenie pneumatík môže mať za následok ich príliš rýchle opotrebenie, môže negatívne ovplyvňovať manipuláciu s vozidlom ako aj spotrebu paliva.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 30, 2018

Nafta alebo benzín – ktorý motor bude pre vás najlepší?

Pred zhruba dvanástimi rokmi boli autá s naftovými motormi drahšie, ale spotrebovali menej (lacnejšieho) paliva. Ich vlastníci si však museli zvyknúť na vysokú hladinu hluku, ktorý naftový motor vydáva, a jeho zlú dynamiku. Vodiči benzínových áut pritom utratili viac peňazí na čerpacích staniciach, ale ich vozidlá boli menej náchylné na mechanické chyby a ich oprava bola ľahšia. Ktorý motor si teda máte vybrať?

ČÍTAŤ VIAC
Oct 26, 2018

Porucha auta v zahraničí – čo robiť, keď sa vám to stane?

Ťažko by ste hľadali horšiu chvíľu pre poruchu auta, než je rodinná dovolenka v zahraničí. Väčšinou tak ste niekoľko stoviek kilometrov od Poľska, v okolí nikoho nepoznáte a absolútne netušíte, komu zavolať. Ďalšou prekážkou môže byť i jazyková bariéra, s niekým sa dohovoriť a ešte mu vysvetliť polohu môže byť zložitejšie. Aj keď sa táto situácia zdá byť komplikovaná, existujú spôsoby, ako také problémy riešiť.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 23, 2018

OPOTREBENIE BEHÚŇA PNEU & PRÍČINY

Rovnako ako vozidlá, vodiči a riadiace návyky sa navzájom líšia, tak nie všetky pneumatiky sú rovnaké a môžu sa opotrebovať za veľmi odlišných okolností.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 21, 2018

RUN-FLAT PNEUMATIKY: AKO FUNGUJÚ

Run-flat pneumatiky sú pneumatiky, na ktorých môžete pokračovať v jazde aj po ich prepichnutí, vďaka čomu máte čas, aby ste sa dostali do autoservisu, alebo aby ste si našli bezpečné miesto na výmenu pneumatiky.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 10, 2018

Skladovanie a výmena pneumatík – dôležité fakty

Podľa policajných správ je jednou z najčastejších príčin nehôd na cestách zlý technický stav jedného zo zúčastnených vozidiel, vrátane zlého stavu pneumatík. Tieto výsledky jasne ukazujú, že pneumatiky majú veľký vplyv na bezpečnosť na cestách. Aby pneumatiky plnili svoje základné funkcie, musíte sa uistiť, že sú správne namontované, vymieňané a skladované.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 8, 2018

Správna montáž a výmena kolies – krátky sprievodca k vyvažovaniu a geometrii vášho auta

Bezpečnosť jazdy nie je ovplyvnená iba stavom pneumatík, ale tiež ich správnou montážou. Výmena pneumatík sa nemôže obmedziť iba na odobratie starého kompletu a montáž nového kompletu. Počas sezónnej výmeny pneumatík prevedie odborník pracujúci v autoservise množstvo ďalších činností, ako je vyváženie kolies alebo kontrolu geometrie zavesenia. Zistite, o aké činnosti ide a prečo sú tak dôležité!

ČÍTAŤ VIAC
Oct 7, 2018

Druhy pneumatík a vzoriek – vyberte najlepšiu možnosť pre svoje auto

Pri výbere pneumatík auta musíte brať ohľad na niekoľko faktorov a nenechať sa obalamutiť nízkymi cenami a reklamnými trikmi, ktoré používajú výrobcovia. Na trhu sú stovky pneumatík na autá, ale vyzbrojení relevantnými znalosťami sa v labyrinte ponúk nestratíte a pre seba aj svoju rodinu zariadite množstvo pohodlných jázd.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 1, 2018

Celoročné pneumatiky – alternatíva k sezónnej výmene pneumatík?

Klimatické zmeny posledných rokov, ktoré sa prejavujú zvyšujúcim sa počtom teplých mesiacov a miernych zím, znamenajú, že stále viac vodičov volí celoročné pneumatiky. Kto si môže dovoliť používať jeden komplet pneumatík po celý rok?

ČÍTAŤ VIAC
Sep 30, 2018

Tlak v pneumatikách – ako zistiť správnu hodnotu tlaku v pneumatikách?

Primeraný tlak v pneumatikách ovplyvňuje priľnavosť, predlžuje životnosť pneumatík a zaisťuje patričný stupeň valivého odporu. Navyše zaručuje väčšiu bezpečnosť jazdy a pohodlie a pomáha i znižovať náklady auta na prevádzku. Preto by pre každého vodiča malo byť kľúčové poznať správnu hladinu tlaku v pneumatikách. Zistite, ako si overiť správnu hodnotu tlaku.

ČÍTAŤ VIAC
Sep 16, 2018

Ako znížiť spotrebu paliva? Pravidlá hospodárneho a bezpečného riadenia

Jedna zo stále sa opakujúcich sťažností mnohých vodičov sa týka skutočnosti, že ich autá spotrebovávajú viac paliva, než výrobca sľuboval. Sklamanie je obvykle spôsobené nespoľahlivými údajmi v katalógu auta. Vodiči si však často neuvedomujú, že oni sami majú veľký vplyv na zníženie a zvýšenie spotreby paliva.

ČÍTAŤ VIAC
Sep 10, 2018

Ako vám pneumatiky dlhšie vydržia?

Pneumatiky sú jediným kontaktným miestom medzi autom a povrchom, po ktorom sa pohybuje. Sú zodpovedné za bezpečnosť a pohodlie cestujúcich a tiež môžu ovplyvniť ekonomickú stránku jazdy. Nákup značkových pneumatík je však veľkým výdajom a nákupné rozhodnutie často sťažuje široká ponuka produktov, ktoré sa cenou a kvalitou veľmi líšia. Zistite, čo robiť, aby vaše pneumatiky boli v prevádzkyschopnom stave čo najdlhšie.

ČÍTAŤ VIAC
Aug 5, 2018

Klimatizácia – uistite sa, že je dobre udržiavaná

Klimatizácia je dnes u väčšiny áut štandard. Aj keď sa dnes za ňu ešte stále niekedy pripláca, mnoho z nás si rovnako zvolí túto cestu. Lacnejšie modely sú najčastejšie vybavené manuálnymi klimatizačnými systémami a drahšie automatickými klimatizačnými systémami, ktoré sú dostupné aj ako dvoj-, troj- alebo i štvorzónové klimatizácie.

ČÍTAŤ VIAC
Jul 23, 2018

Čo by ste mali zvážiť pri výbere pneumatík?

Výrobcovia áut obvykle dávajú informáciu o odporúčaných pneumatikách v manuáli pre majiteľa vozidla. Nachádza sa zvnútra na uzávere palivovej nádrže alebo na stĺpiku pri dverách vodiča.

ČÍTAŤ VIAC
Jun 4, 2018

Výmena pneumatík – najčastejšie chyby

Pneumatiky áut sú jedinou časťou vozidla, ktorá je v priamom kontakte s povrchom cesty, čo je dôvodom, prečo sú pravidelné a správne výmeny veľmi dôležité. Odporúčame na túto službu využiť preverený pneuservis, ktorý zvládne tento úkon vykonať správne. Pozrite sa, aké chyby sa pri výmene pneumatík objavujú najčastejšie.

ČÍTAŤ VIAC
Jun 1, 2018

Ako pripraviť auto na dlhšiu cestu?

Chcete na pár dní odísť a zabudnúť na všetky svoje problémy? Vyplatí sa venovať nejaký čas pred cestou príprave vášho auta, pretože neočakávané chyby môžu skrátiť váš odpočinok, na ktorý ste tak dlho čakali. Čo by ste mali v aute skontrolovať, než sa vydáte na dlhý výlet?

ČÍTAŤ VIAC
Oct 10, 2017

Typy pneumatik a běhounů - přizpůsobte pneumatiky vašemu vozidlu

Pri výbere pneumatík pre automobily musíte vziať do úvahy viacero faktorov a nemali by ste sa oklamať nízkou cenou alebo reklamnými trikmi výrobcov. Na trhu sú stovky pneumatík pre automobily, ale vďaka príslušným znalostiam sa nestratíte v bludisku ponúk a poskytnete sebe a vašej rodine množstvo komfortných jázd.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 8, 2017

Výměna a skladování pneumatik - stojí za to vědět

Jednou z nejčastějších příčin nehod na silnici je špatný technický stav vozidla, včetně nesprávného stavu pneumatik - poskytněte policejní zprávy. Tyto výsledky ukazují, kolik nárazových pneumatik má na bezpečnost silničního provozu. Aby mohli vykonávat své základní funkce, je třeba dbát nejen na jejich řádné sestavení, ale také na jejich včasnou výměnu a řádné skladování.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 7, 2017

Správná montáž a výměna kol

Bezpečnost jízdy má obrovský dopad nejen na stavu pneumatik, ale také jeho správné instalace. Výměna pneumatik se nemůže omezit na odstranění staré sady a nastavení nové. Během sezónní výměny pneumatik provádí odborník v automobilovém dílně řadu dalších činností, jako je vyvažování kol a ovládání geometrie zavěšení. Zkontrolujte, jaké to jsou a proč jsou tak důležité!

ČÍTAŤ VIAC
Oct 4, 2017

Vplyv stavu pneumatík a brzdového systému na bezpečnosť na cestách

Poľskí vodiči sú si vedomí, že správne fungujúci brzdový systém a dobré pneumatiky sú pre bezpečnosť na ceste nevyhnutné. Kvalita pneumatík sa vo výskume, ktorý sa uskutočnil na popud Poľskej asociácie odvetvia výroby pneumatík, umiestnila tretia medzi faktormi, ktoré ovplyvňujú bezpečnosť na ceste. Brzdový systém obsadil prvú priečku na zozname. Ale ako sa môžem uistiť, že tieto prvky fungujú správne a ako často je potrebné overiť si ich stav? Na tieto aj ďalšie otázky vám odpovieme.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 2, 2017

Význam značenia na pneumatikách – sprievodca technickými údajmi o pneumatikách, ktoré sa vyplatí poznať

Byť schopný rozlíšiť zimné pneumatiky od letných a nájsť meno výrobcu nie je dosť pre zodpovedné rozhodnutie o nákupe pneumatík. Značenia pneumatík často vodiča mätú, ale žiadne z nich nie je možné ignorovať, pretože môžu ovplyvniť pohodlie a bezpečnosť jazdy. Aby ste sa vyhli nebezpečnej chybe, prečítajte si tento článok celý.

ČÍTAŤ VIAC