NAJNOVŠIA RADA

ČÍTAŤ VIAC
Nov 6, 2018

ZIMNÉ PNEUMATIKY

Prezúvanie pneumatík je základnou zásadou bezpečnej jazdy. Celoročné pneumatiky nie sú účinné za extrémnych poveternostných podmienok – neexistuje pneumatika, ktorá by mohla zaistiť optimálne parametre riadenia vozidla zároveň pri teplote -20 ° C a 7° C. Preto ak sa jeseň končí, odporúča sa zmenu pneumatík za zimné.

ČÍTAŤ VIAC
Nov 5, 2018

TIPY NA BEZPEČNOSŤ JAZDY V ZIME

Ste pripravení čeliť nebezpečenstvu jazdy v zime? Vodiči by si mali každoročne cvičiť svoje zručnosti jazdy v zimnom období a pamätať si na tieto jednoduché tipy na zimnú jazdu.

ČÍTAŤ VIAC
Nov 1, 2018

5 TIPOV NA ÚČINNÉ POUŽÍVANIE PNEMATÍK

Tlak v pneumatikách je dôležitá vec, pokiaľ ide o dlhovekosť pneumatík. Pneumatiky potrebujú správny tlak, aby boli účinné v súlade so svojim určením.  Zároveň podhustenie a prehustenie pneumatík môže mať za následok ich príliš rýchle opotrebenie, môže negatívne ovplyvňovať manipuláciu s vozidlom ako aj spotrebu paliva.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 23, 2018

OPOTREBENIE BEHÚŇA PNEU & PRÍČINY

Rovnako ako vozidlá, vodiči a riadiace návyky sa navzájom líšia, tak nie všetky pneumatiky sú rovnaké a môžu sa opotrebovať za veľmi odlišných okolností.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 21, 2018

RUN-FLAT PNEUMATIKY: AKO FUNGUJÚ

Run-flat pneumatiky sú pneumatiky, na ktorých môžete pokračovať v jazde aj po ich prepichnutí, vďaka čomu máte čas, aby ste sa dostali do autoservisu, alebo aby ste si našli bezpečné miesto na výmenu pneumatiky.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 10, 2017

Typy pneumatik a běhounů - přizpůsobte pneumatiky vašemu vozidlu

Pri výbere pneumatík pre automobily musíte vziať do úvahy viacero faktorov a nemali by ste sa oklamať nízkou cenou alebo reklamnými trikmi výrobcov. Na trhu sú stovky pneumatík pre automobily, ale vďaka príslušným znalostiam sa nestratíte v bludisku ponúk a poskytnete sebe a vašej rodine množstvo komfortných jázd.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 8, 2017

Výměna a skladování pneumatik - stojí za to vědět

Jednou z nejčastějších příčin nehod na silnici je špatný technický stav vozidla, včetně nesprávného stavu pneumatik - poskytněte policejní zprávy. Tyto výsledky ukazují, kolik nárazových pneumatik má na bezpečnost silničního provozu. Aby mohli vykonávat své základní funkce, je třeba dbát nejen na jejich řádné sestavení, ale také na jejich včasnou výměnu a řádné skladování.

ČÍTAŤ VIAC
Oct 7, 2017

Správná montáž a výměna kol

Bezpečnost jízdy má obrovský dopad nejen na stavu pneumatik, ale také jeho správné instalace. Výměna pneumatik se nemůže omezit na odstranění staré sady a nastavení nové. Během sezónní výměny pneumatik provádí odborník v automobilovém dílně řadu dalších činností, jako je vyvažování kol a ovládání geometrie zavěšení. Zkontrolujte, jaké to jsou a proč jsou tak důležité!

ČÍTAŤ VIAC