RUN-FLAT PNEUMATIKY: AKO FUNGUJÚ

Run-flat pneumatiky sú pneumatiky, na ktorých môžete pokračovať v jazde aj po ich prepichnutí, vďaka čomu máte čas, aby ste sa dostali do autoservisu, alebo aby ste si našli bezpečné miesto na výmenu pneumatiky.

Nemôžete však na nich jazdiť donekonečna.  Skontrolujte špecifikácie výrobcu a zistite, ako rýchlo a ako ďaleko môžete jazdiť na vašich Run-flat pneumatikách. Pneumatiky Run-flat Bridgestone môžu pokračovať ďalej v jazde aj po strate časti tlaku alebo po strate celého hustiacieho tlaku, a to až 80 km pri maximálnej rýchlosti až 80 km/h.

AKO FUNGUJÚ RUN-FLAT PNEUMATIKY?

Existujú dva primárne typy systémov Run-flat pneumatík: samonosný systém a krúžkový systém. Vo väčšine Run-flat pneumatík v samonosnom systéme, má pneumatika spevnenú konštrukciu bočnice, čo podporuje auto v prípade straty tlaku. Takáto konštrukcia umožňuje pokračovanie v jazde po strate tlaku, a to pri zníženej maximálnej rýchlosti, určenej výrobcom.

Samonosná RFT

Na druhej strane krúžkový systém Run-flat pneumatík spočíva v použití tvrdej gumy alebo inej štruktúry, ktorá môže podporiť hmotnosť vozidla pri strate vzduchu.

RTF krúžkový systém

Vzhľadom na to, že tieto pneumatiky pokračujú v činnosti aj keď sú "ploché", všetky Runflatové pneu bez ohľadu na špecifický typ systému, môžu byť použité len v aute vybavenom v Tire Pressure Monitoring System (TPMS), teda systém na kontrolu tlaku. TPMS Vás upozorní hneď, ako jedna z vašich pneumatík stratí tlak. Bez toho by ste ani nevedeli, že idete autom na pneu bez tlaku.

VÝCHODY RUN-FLAT PNEUMATÍK

Nemusíte prezúvať svoje pneumatiky za nebezpečných alebo nepohodlných podmienok. To je vraj najväčšia výhoda Run-flat pneumatík a je to jeden z dôvodov, prečo boli navrhnuté.  Pri konvenčných pneumatikách musíte ich prezúvať na mieste udalosti alebo musíte nechať vliecť auto.

V prípade prepichnutia, Run-flat pneumatiky sú stabilnejšie než konvenčné pneumatiky. Tieto pneumatiky boli vyrobené, aby podporovali Vaše auto aj bez vzduchu, a preto Run-flat pneumatiky Vám pomáhajú lepšie kontrolovať auto bez tlaku, než konvenčné pneumatiky.

Keďže spotrebitelia naďalej poukazujú na bezpečnosť ako na funkciu, ktorú najviac hľadajú vo vozidle, očakáva sa, že popularita Run-flat pneumatík bude rásť. Vzhľadom na to, že Run-flat pneumatiky spoľahlivo spolupracujú s prepojenými technológiami, ako je TPMS, môže to